Odwiedziny w Mniszkach

W miniony czwartek klasa 2b i 3b odwiedziły Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach. Dzieci chętnie brały udział w warsztatach wikliniarskich tworząc piękne plecione wozy. Podczas zwiedzania Centrum poznały wymierające zawody, aktywnie uczestniczyły w pokazach pracy kowala, pszczelarza, szewca lub bednarza. Uczniowie przenieśli się też w czasie – do starej szkoły, gdzie zasiadając do starych szkolnych ławek próbowały pisać gęsim piórem, mocząc je w kałamarzu. Wspaniałe wspomnienia i zdobyta wiedza na długo pozostaną w pamięci dzieci. Kilka fotek
Natalia Kaszkowiak-Colombo, Katarzyna Śrama

Sprzątanie świata

Kolejny raz nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji ekologicznej “Sprzątania świata – Polska 2022”. 22 września udział w akcji wzięli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Wystarczył godzinny spacer w okolicach osiedla Borek aby worki zapełniły się butelkami, woreczkami, reklamówkami i jednorazowymi kubeczkami z plastiku. Kilka zdjęć

W Kacperkowie z 2c

Klasa 2c wybrała się w ubiegłym tygodniu na Ranczo Kacperkowo. Dzieci miały okazję zobaczyć kozy, owce, kaczki, króliczki, krowy i inne zwierzęta, które na co dzień widzą tylko na ilustracjach w podręczniku. W przerwie można było zjeść kiełbaskę z grilla a następnie wybrać się na safari traktorem. Ostatnie pół godziny dzieciaki szalały na dmuchanych zamkach. Wycieczka na pewno na długo pozostanie w ich pamięci. Krótka fotorelacja

Joanna Sip

Drodzy Państwo,

nasza szkoła bierze udział w akcji „Szkoły pełne talentów” organizowanej przez Lidl. W związku z tym do 13 listopada br. zbieramy Talenciaki, czyli specjalne kupony, które można otrzymać za każde wydane 50 zł (w tym jedno warzywo lub owoc). Zebrane kupony można przekazać szkole w formie fizycznej – SKRZYNECZKA ZNAJDUJE SIĘ PRZY WEJŚCIU DO SZKOŁY, lub samodzielnie zeskanować kod QR bądź przepisać kod z Talenciaka na stronie: https://szkoly.lidl.pl/VoucherDonation/grant…
Talenciaki należy przypisać naszej szkole. Za zebrane kupony szkoła otrzyma nagrody. Zapraszamy wszystkich serdecznie do udziału w akcji!

1 2 114