Szanowni Rodzice uczniów klas ósmych!

Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminy składania dokumentów, na terenie województwa wielkopolskiego, na rok szkolny 2023/2024: do klas pierwszych publicznych szkół ponadpodstawowych, tj.

  • liceum ogólnokształcącego,
  • technikum,
  • branżowej szkoły I stopnia,

przedstawia załącznik nr 1 do Zarządzenia nr 110.1.3.2023 Wielkopolskiego Kuratora Oświaty z dnia 19 stycznia 2023 r. https://ko.poznan.pl/rodzice_uczniowie/rekrutacja/rekrutacja_aktualnosci/2023/01/terminy-postepowania-rekrutacyjnego-do-szkol-ponadpodstawowych-na-rok-szkolny-20232024/

Terminy postępowania rekrutacyjnego do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2023/2024 – ZAŁĄCZNIK NR 1

Mistrzowie Rejonu Poznań – Zachód klas 5-6

19 stycznia 2023 r. reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 im. Zbigniewa Herberta we Wronkach wzięła udział w Mistrzostwach Regionu Wielkopolskiego w Piłce Nożnej Halowej w Opalenicy dla klas 6 (rocznik 2010) i młodszych. Wcześniej wywalczyliśmy Mistrzostwo Powiatu Szamotulskiego natomiast w Opalenicy reprezentowaliśmy nie tylko Szkołę i Gminę Wronki, ale również Powiat Szamotulski.
Do Opalenicy przyjechało sześć szkół reprezentujących swoje powiaty. W fazie grupowej uczniowie rozegrali mecz ze szkołą z Suchego Lasu, z którą wygraliśmy 3:1 oraz ze szkołą z Grodziska Wielkopolskiego, którą pokonaliśmy 5:0. W półfinale pokonaliśmy Szkołę z Międzychodu 3:1 i trafiliśmy do finału, w którym ponownie wygraliśmy ze szkołą z Grodziska Wielkopolskiego 1:0.

Mistrzowie Półfinału Wielkopolski w Futsalu

W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Z. Herberta we Wronkach odbył się półfinał mistrzostw województwa w futsalu. Do naszej szkoły przyjechali reprezentanci powiatów: obornickiego, grodziskiego, sucholeskiego, nowotomyskiego, szamotulskiego  (Szkoła Podstawowa nr 3 we Wronkach). Wroniecka drużyna zdominowała rozgrywki wygrywając wszystkie spotkania, tym samym awansowała do finału wojewódzkiego.
Jest to największy sukces szkoły w historii futsalu- mamy nadzieje, że to nie koniec. Reprezentanci szkoły:

Bal nad bale

19 stycznia odbył się w klasach 1 – 3 Wielki Bal Przebierańców! Dzieci doskonale się bawiły – tańczyły, śpiewały, uczestniczyły w animacjach zorganizowanych przez Animatorki Czasu Wolnego z klas Technikum Organizacji Turystyki pod kierunkiem p. Marleny Piekarek. Bardzo serdecznie im dziękujemy za wspaniałą pracę :). Fotorelacja z imprezyzdjęcia i filmy na FB ZS2

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej

zdj. Amelia Ławida z 8c

Chemia w klasie 3b

W minionym tygodniu w klasie 3b odbyły się zajęcia, podczas których dzieci miały możliwość zobaczyć jak wygląda siarka czy ropa naftowa. Uczniowie dowiedzieli się także kim była Maria Skłodowska-Curie oraz co to jest nagroda Nobla i za co można ją otrzymać. Zamykając cykl zajęć chemicznych, wraz z wychowawcą przeprowadziły eksperymenty z wykorzystaniem kilku produktów spożywczych. Obserwując jakie zachodzą reakcje między nimi, wszyscy zgodnie potwierdzili, że chemia jest super. Oby nigdy nie zmienili zdania… Kilka zdjęć na FB

Natalia Kaszkowiak-Colombo

Igrzyska Dzieci

05.01.2023 w Szamotułach odbyły się Powiatowe Zawody w Futsalu (halowa piłka nożna). Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy V i VI sportowej: Damian Czaprański, Marcin Obst, Jakub Kąkol, Wojciech Kubiak, Zachariasz Szymkowiak, Wojciech Łożyński, Leon Rudy, Antoni Nowak, Dawid Szymaniak, Dawid Koza
Chłopcy wygrali turniej, zostali mistrzami Powiatu w Futsalu i awansowali do zawodów wojewódzkich, które zostaną rozegrane  19.01.2023 r.
Gratulacje! Fotki

Fabian Myszkowski

Mistrzowie Powiatu

10 stycznia 2023 r. w Szamotułach odbyły się Powiatowe Zawody w Futsalu (halowa piłka nożna). Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VIII: Ksawery Drożyński, Tomasz Konieczny, Jan Hagno, Antoni Wilk, Jan Hibner, Piotr Stańko, Hubert Przybył, Oskar Baranowski.
Chłopcy wygrali turniej, zostali mistrzami Powiatu w Futsalu i awansowali do zawodów wojewódzkich, które zostaną rozegrane 18.01.2023 r.
Wielkie gratulacje!!! Zdjęcia

Fabian Myszkowski

1 2 121